Szkolenia z zabiegów i masaży ajurwedyjskich
Wiedza i umiejętności z dobrego źródła

 

Kiedy w Kerali rodzi się dziecko, już od następnego dnia regularnie otrzymuje ono od babci tradycyjne południowoindyjskie zabiegi. Każdego ranka babcia wychodzi na zewnątrz z wnukiem, aby dziecko wykąpało się w delikatnych jeszcze promieniach słońca, następnie nakłada na ciało dziecka olej kokosowy i wykonuje masaż, nucąc przy tym radosne i kojące piosenki. I ta praktyka pozostaje do końca życia…, co oznacza, że każdy mieszkaniec Kerali rano, po obudzeniu, wykonuje jeszcze przed kąpielą, samodzielnie, masaż olejem kokosowym. To jest keralska praktyka i kultura masażu.

Urodziłem się i wychowałem w Nilamamoodu – małej keralskiej wiosce na południu Indii. W moim indyjskim domu przenikają się zarówno kultura Kerali, jak i Tamilnadu, ponieważ dziadkowie pochodzili z obydwu indyjskich stanów.

W naszej rodzinie stosuje się nie tylko zasady ajurwedy, ale i szeroko praktykuje siddha vidyam – starożytną medycynę wywodzącą się z Tamilnadu i kalaripayattu – starożytną sztukę walki pochodzącą z Kerali, której częścią jest system leczniczy kalari chikitsa, bezpośrednio związany z ajurwedą. Z tych źródeł czerpiemy wiedzę na temat diagnozowania, zapobiegania i leczenia wielu chorób i dolegliwości.  Od wielu pokoleń, na co dzień, przygotowujemy i stosujemy naturalne lekarstwa, praktykujemy lecznicze zabiegi i masaże, a także wykonujemy tradycyjne ćwiczenia usprawniające funkcjonowanie organizmu.

Od najmłodszych lat uprawiałem sztukę walki kalaripayattu, a także uczyłem się wielu metod, zgodnych ze starożytną indyjską tradycją, w tym z naturą. Obserowałem zaskakująco pozytywne wyniki stosowanych w mojej rodzinie praktyk, również stymulujących punkty witalne marma masaży, które szybko i skutecznie przywracały do zdrowia osoby z dolegliwościami takimi jak artretyzm, silne bóle kręgosłupa, czy uciążliwe bóle głowy.  

To zainspirowało mnie do tego, aby zostać dyplomowanym ajurwedyjskim terapeutą, a widząc pozytywne efekty własnych działań mam dużą motywację do tego, aby nie tylko ciągle doskonalić swoją wiedzę i warsztat praktyczny, ale również dzielić się swoimi umiejętnościami.

Jeśli chcesz być kimś więcej niż masażystą lub jeśli chcesz zdobyć wiedzę i doświadczenie, jak utrzymać i przywracać zdrowie, siły witalne i równowagę całego organizmu, zapraszam na szkolenia z zabiegów i masaży ajurwedyjskich.   

Rejit Jose

IMG_2613.jpg
IMG_2681.jpg
IMG_2754.jpg
IMG_2603.JPG